Bazen de böyle bir masa hazırlayıp bırakıyordum ve hala yaparım konular değişir tabi ama kendisi istediği zaman gidip çalışma yapabileceği özgür bir öğrenme ve üretme çevresi de ev içerisinde hep vardı.      Biliyor musunuz ? Muhammed Ali bu hazır bulunuşluk ortamından muhteşem işler çıkarıyor şimdiler de ve ben o kadar zevk alıyordum ki bundan 🙂 Tabi ki bu ortam gelişim evresine göre değişiklik gerektiriyor . Sürekli rotasyon yapıyorum, veya eklemeler yapıyorum.

Biz gün içerisinde 1 veya 2 etkinlik yapıyoruz birlikte ama aslında bu ortam sayesinde Muhammed Ali farkın da olmadan her daim etkinlik yapmış oluyor. Benimle kurallı çalışmalar yaparken ev de hazır olan bu ortamda da özgürce düşüncelerini ortaya koyma imkanı buluyor .

Dileyen her annenin ben çocuğuna böyle bir ortam hazırlayabileceği kanaatindeyim. Mesela Muhammed Ali’nin bir odası yok evimiz biraz minnak ama ben salonumuz da ona bir yer açtım 🙂 Sizler de çocuklarınızın kendisini ifade edebileceği ve ona değer verdiğinizi gösteren ortamlar mutlaka hazırlayınız . Sevgiler …

Serbest Matematik Etkinlikleri

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın