Ruloların içerisine rengine uygun ponponlar atarak eşleştirme yapmışız .

Bloğa ekleme yaptıkça ben de neler yaptığımızı hatırlıyorum ve bundan çok keyif almanın yanı sıra , gerçekten çok emek verdiğimi , sabırla ve sevgiyle neler yaptığımı görüyorum . Yaklaşık 3 yıllık bir emek var . En önemlisi de  Muhammed Ali ‘ ye baktığım zaman gerçekten işe yaradığını görmek çok mutluluk verici . Emek verilen hiçbir şey boşa gitmiyor.

Erken çocukluk dönemin de bu tarz eğitim sistemlerine karşı çıkan bir grup var .Çocukların kendi haline bırakılmasını istiyorlar . Fakat ben her zaman şunu savunuyorum ; bizler çocuğumuzun kendi gelişim seviyesin de onu desteklersek ,taşıyamayacağı sorumluluklar değil de yapabilirliğine göre sorumluluk vererek çocuğumuzu kendi haline bırakmak yerine onu geliştirmiş oluyoruz . Günün en fazla 20 dakikasını böyle etkinliklerle geçirmiş bir çocuk kısıtlanmış veya doğal gelişim sürecinden uzaklaştırılmış olmuyor , aksine desteklenerek birkaç adım daha ilerleyebiliyor .

0-6 yaş erken çocukluk dönemi eğitimi benim için her yönüyle boş geçirilmemesi gereken , hayatı boyunca karşılaşabileceği her adımın atıldığı dönemdir .

Rulolara Rengine Uygun Ponpon Atıyoruz

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın