Bu defa ince motor ve el göz koordinasyon etkinliğimiz için oyun hamuruna batırdığımız kürdanlara renkli makarnaları geçirmeye çalışıyoruz .Bu çalışma da bir de bilişsel gelişimi destekleyen çalışmalardan biri, renk eşleştirme var . Oyun hamurunun rengine uygun makarna takmamız gerekiyor 😉

Şu fotoğrafta gördüğünüz makarnaları Muhammed Ali yaklaşık 10 aylıkken boyamıştım . Blog o zamanlar olmadığı için şuan eskiye dönük tüm çalışmaları yüklüyorum. Tabi ben bu yazıyı yazarken Muhammed Ali 3 yaşın da artık 🙂 Ve biz hala aynı makarnalar ile çalışmalar yapıyoruz :)(Daha sonra ki paylaşımlarımız da göreceksiniz )

Hemen makarna nasıl boyanır tarifini de ekleyeyim . Buzluk poşetlerine boyamak istediğiniz kadar makarnaları koyduktan sonra üzerine eğer toz gıda boyası kullanıyorsanız bir çimdik , sıvı gıda boyası kullanıyorsanız 2 damla kadar döküyorsunuz ve 2 yemek kaşığı kadar sirke de ekledikten sonra poşetin ağzını sıkıca tutarak iyice tüm makarnalar boyanıncaya kadar hafif hafif sallayarak boyayı yediriyoruz. Daha sonra  poşetlerin ağzını açık bırakarak aralıklarla karıştırarak kurumasını bekliyoruz . (Aynı işlemi pirinç,bulgur vb. boyamak için de uygulayabilirsiniz .)

Bu fotoğrafa her baktığım da minicik bir bebeğin dikkatini ve odaklanmasını  görmeyi çok seviyorum <3

Renkli Makarnalar

Yazı dolaşımı


Bir cevap yazın